Otomatik Panjur Kapı Tamiri

Otomatik Panjur Kapı Tamiri

Evlerde, işyerlerinde, ofislerde ve birçok alanda otomatik panjurlar kullanılmaya başlandı. Kullanılan panjurlar sayesinde estetik ve farklı bir görüntü elde ediliyor. Özellikle yeni kullanılmaya başlandığından dolayı muhteşem bir dekorasyon fikri olarak karşımıza çıkıyor. Üstelik temizliği de kolay olduğundan dolayı birçok kurum tarafından tercih ediliyor. Farklı sebeplerden dolayı kullanılan panjurlar için servis çağırarak otomatik panjur kapı tamiri talep edilebiliyor. Paslanmayan yapısıyla dikkat çeken panjur kapıları özel ya da iş yaşantınızda kullanıyorsanız mutlaka arıza ya da bakım konusunda teknik servis talebiniz olacaktır. Bu durumda otomatik panjur kapı tamiri için size referanslarımızı gösterebiliriz.

Otomatik Panjur Kapı Arızaları

Otomatik panjur kapı tamiri yapmak için birçok sebep olabilir. Bu sebepleri sizler için sıraladık.

Elektrikli Panjur Açılmıyor Sorunu

En sık karşılaşılan sorunların başında gelmektedir. Eğer tüm adımları doğru bir şekilde uyguladığınıza eminseniz ve panjurunuz açılmıyorsa kumandayla alakalı sorunlar yaşıyor olabilirsiniz.

Otomatik Panjur Sıkışması Sorunu

Diğer karşılaşılan sorunlardan birisi sıkışmadır. Bu sorunda sistemin içerisindeki paletlerde arıza meydana gelmiştir. Teknik servisimiz tarafınca paletlerdeki sorun düzeltilerek sıkışma sorununa son verilir.

Motor Çalışmaması Sorunu

Motorlu panjur tamiri kapsamında motor kaynaklı sorunlara çok fazla rastlanmamaktadır. Çünkü bu panjurların motorları kendisini koruyarak ısınma ve darbe gibi etkenlerden uzak kalmaktadır. Yine de motor kaynaklı sorun yaşadığınızı düşünüyorsanız bize ulaşabilirsiniz.

Otomatik Panjur Tamiri Nasıl Yapılır?

Panjur tamiri nasıl yapılır, diye merak ediyorsanız sizlere bu konu hakkında bilgi vermek isteriz. Servis esnasında aşağıdaki adımları uygularız:

  • Otomatik panjur kapı tamiri için ilk olarak montajın yapım stiline bakılır. Eğer montaj kaynaklı bir hata varsa; yeniden düzgün şekilde montajı yapılır.
  • Montaj kaynaklı bir problem yoksa; kumandanın çalışıp çalışmadığı değerlendirilir. Kumanda da problem yoksa kumanda alıcısı kontrol edilir.
  • Tüm bu değerlendirmelerin ardından motor kısmı incelemeye alınır.

Yapılan değerlendirmelerin ardından hata bulunarak ekipman değişimi ya da tamiri gerçekleştirilir.

Yorumlar (0)

Yorum Yazın