Otomatik Kepenk Tamiri

Otomatik Kepenk Tamiri

7/24 Kepenk Servisi Kepenk Tamiri Kepenk Ustası acil kepenk servisi istanbul 
Ülkemizde son 10 yıldan beri artış gösteren hırsızlık vakaları sebebi ile otomatik kepenkler hayatımızın her alanında kendisini göstermeye başladı. Eşyaların saklandığı depolarda, arabaların park edildiği garajlarda ve evlerin girişlerinde otomatik kepenkler kullanılmaktadır. Ancak birçok sebepten dolayı bu kepenklerde arızalar yaşanabilir. Yaşanan tüm arızalarda otomatik kepenk tamiri için profesyonel destek alabilirsiniz. Otomatik kepenklerde meydana gelen arızalar sebebiyle; eşyalarınızın, dükkanınızın ya da araçlarınızın zarar görememesi amacıyla 7/24 çalışan otomatik kepenk tamiri yapan yerlerle çalışmanız size büyük fayda sağlayacaktır.

Otomatik Kepenk Arıza Sebepleri Nelerdir?

Otomatik kepenkler birçok sebepten dolayı arıza verebilir. Bu durumda otomatik kepenk tamiri yaptırmalısınız. Ancak tamir yaptırmaya karar vermeden önce kepenk tamircisi çağırmanız için gerekli sebepleri aşağıdan öğrenmeniz gerekmektedir.

Otomatik Kepenk Bakımı Yaptırmayı İhmal Etmek

Otomatik kepenkler yılda bir kez düzenli şekilde bakıma ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle düzenli aralıklarla otomatik kepenk servisi çağırarak bakımlarınızı yaptırmalısınız. Aksi halde çok sıkışık olduğunuz bir zamanda kepenk arızalarıyla karşılaşabilirsiniz.

Otomatik Kepenk Elektriğinin Kısa Devre Yapması

Bu türdeki kepenkler elektrikle çalıştığından dolayı kimi zaman elektriğin kısa devre yapması gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu durumda da yine kepenk tamiri için uzman kişilerle görüşmeniz gerekebilir.

Otomatik Kepeğin Eskimesi

Kullandığımız her araç ve eşya gibi kepenkler de eskiyebilir, yıpranabilir. Bu durumda kepenk değişimi yapmanız gerekecektir. Otomatik kepenk fiyatları konusunda araştırma yaparak en uygun fiyatlı seçeneği tercih edebilirsiniz.

Otomatik Kepenk Tamiri Nasıl Yapılır?

Yukarıdaki sebeplerden birisi başınıza geldiyse ya da yanlış bir işlem sonucunda kepenk çalışmaz hale geldiyse tamir için arayışlara girebilirsiniz.

  • Kepenk tamiri arıza sebebine bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Örneğin; elektrik kısa devre yaptıysa bu durumda elektrik tesisatı üzerinde servis işlemi uygulanır. Elektriksel sorunlarda kepenk üzerinden geçen tüm elektrik devresi kapatılarak can güvenliği sağlanır.
  • Kepenk kumandası açısından bir sorun olduysa kumanda yenilenebilir.
  • Otomatik kepenk motor arızası ya da anakart arızası yaparsa; bu akşamlarda değişimler yapılır.

Yorumlar (0)

Yorum Yazın