Kepenk Motoru Tamiri

Kepenk Motoru Tamiri

Otomatik kepenklerin arızalarının başlıca sebebi, kepengin askılığının yerinden çıkması sonrasında oluşan motordaki boşa dönme sorunudur. Bu durumu kendi başınıza çözemezsiniz çünkü motordan anlayan teknik birikimi olan birine ihtiyacınız olacaktır, otomatik kepenk tamiri alanında hizmet almanız gerekir.

,Düzeneğin en önemli parçalarının kepenk motorları olduğu dikkat edilirse, motorun bozulması demek, otomatik sistemin çöküp manuel şeklini alması demektir. Arıza şu sebeplerden çıkabilir:

Çelik Kepenk Yaylarının Arızalanması

Yay taşının arasında bulunan bu yaylar, motorun görevini yapmasındaki önemli etkenlerdir. Yayların arızalanması sonrasında otomatik gerilim ve büküm işlemi kendiliğinden gerçekleşemeyecektir. Otomatik kepenk tamircisi gelip işini bitirene kadar, kepenginizi manuel kullanmak zorunda kalabilirsiniz.

Yüksek Voltaj Sebebiyle Motorun Yanması

Elektrik akımı bazen düzensiz gelir. Tıpkı beyaz eşyalarımızda olduğu gibi, kepenk motoru arızası için de voltaj fazlasından kaynaklı yanma sorunu yaşayabilirsiniz. Genelde tamir işlemi motorun değişmesiyle son bulur ve bir önceki maddeye oranla daha fazla bir külfeti olacaktır. Elektrik kaynaklı arıza tespitinde kepenge müdahale edilirken kesinlikle akımın kesildiğinden emin olmalıdır. Aksi halde iletim devam ederken elektrik çarpması durumuyla tamir eden kişinin can güvenliği tehlikeye atılır.

Periyodik Otomatik Kepenk Bakımının İhmali

Kepenk motorları, ortalama yılda bir defa periyodik bakımdan geçmelidir. Bu bakım otomatik kepenk servisi tarafından sağlanır ve eğer rutin olarak yaptırılmazsa anlık sorunların önceden saptanması sağlanamaz.

Kepenk Motorunun Eskimesi

Son teknolojiye uygun olmayan motorların da arıza çıkardığı herkesçe bilinen bir gerçektir. Sıkça problem çıkaran bir kepenginiz varsa, içindeki motorun değiştirilmesi seçeneğini de değerlendirebilirsiniz. Kepenk motoru fiyatları ve motor özellikleri hakkında detaylı bir piyasa araştırması yapmadan bu işe girmeniz tavsiye edilmez.

Kepenk Motoru Tamiri Nasıl Yapılır?

Yetkili kepenk motoru tamiri firması olarak sorunu hemen tespit ederiz. Hiç vakit kaybetmeden sorun yerinde çözüme kavuşturulur. Motor değişimi, yağlama, kumanda değiştirmesi, kepenk askısının tekrar takılması ya da kırılan parça varsa onarımı/değişimi, ISO9001 yetki belgesi olan firmalarla yapılmalıdır. İşleminiz her ne olursa olsun, yetkili kepenk tamiri servisi olmayan bir firmadan hizmet almayınız.

Yorumlar (0)

Yorum Yazın