Kepenk Güç Kaynağı Tamiri

Kepenk Güç Kaynağı Tamiri

Diğer adıyla kepenk UPS olarak bilinen güç kaynağı, herhangi bir elektrik arızası ya da kesinti hallerinde devreye girer. Güç kaynaklarını bir akü ya da kepenk jeneratörü olarak değerlendirebiliriz. Elektrik akımı yeniden başlayana kadar otomatik kapının ya da kepengin açılıp kapanmasında yardımcı olur. Kısa devre, arıza ya da benzeri durumlarda kepenk güç kaynağı tamiri yapan firmalara ulaşmanız gerekmektedir. Biz sizlere kepenk güç kaynağı tamiri konusunda en hızlı desteği vermekteyiz. Güç kaynaklarınızda yaşanan herhangi bir arıza durumunda bizi istediğiniz saatte arayabilirsiniz.

Kepenk Güç Kaynağı Ne İşe Yarar?

UPS tamiri konusunda size bilgi vermeye başlamadan önce bu güç kaynağının ne işe yaradığından bahsetmek istiyoruz.

Elektrik Kesintisinde Güç Kaynağı Devreye Girer

Bildiğiniz gibi kumandayla açıp kapattığımız güç kaynakları, elektriğin olmadığı zamanlarda manuel itim gücü gerektirir. UPS, kesinti halinde de ofis ya da işyerimizin açılıp kapanmasına yardımcı olur. Uzun süreli devam eden kesintilerde yaklaşık olarak 100 saat boyunca güç aktarımı sağlar.

UPS Motorun Yanmasını Önler

Elektromanyetik Girişim seslerini engelleme, voltaj seviyesindeki dalgalanmaların motoru yakmasını önleme ve gerekli durumlarda aküdeki elektriği kullanma temel görevlerindendir.

Kepenk Güç Kaynağı Şarj Olmuyor Sorunu ve Çözümü

Arızanın en yaygın sebepleri arasında, motor ile güç kaynağı arası uzanan iletim kablosundaki bir temassızlık sayılabilir. Eğer şikayet şarj olmama ve benzeri bir şikayetse, tamir esnasında aküdeki + uzantılar çıkarılır ve voltmetre akımı ölçülür. Eğer Volt değeri yüksek bir ivmeyle düşerse, akünün değişmesi gerekebilir. Direnç uçlarında, kablo bağlantısı olan bölgelerde herhangi bir küf oluştuysa bu temizlenmelidir. Böylece güç kaynağı tamiri yapılmış olur.

Power Supply Tamiri Fiyatları

Power Supply olarak bilinen güç kaynağı için tamir fiyatları değişkenlik göstermektedir. Ancak profesyonelliğin yanı sıra ekonomik bir kepenk güç kaynağı tamiri için bizimle irtibata geçerek 7/24 destek alabilirsiniz.

Yorumlar (0)

Yorum Yazın